Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: HOLST

Barva: hnědák

Rok narození: 2019

Výška: 173 cm

Licentován pro: ČT

Novým plemenným hřebcem je hnědák Callarus, který byl prémiovaným hřebcem v rámci letošního předvýběru hřebců do plemenitby v rámci PK ČT.

Callarus je synem jedné z ikon holštýnského chovu hřebce Casall ASK (Caretino). Casall ASK se svým jezdcem Rolfem-Göranem Bengtssonem získali mnoho úspěchů na mezinárodních parkurech ať již to bylo vítězství v rámci Global Champions Tour v Doze, Paříži či Valkenswaardu. V roce 2012 se účastnili Olympijských her v Londýně, kde obsadili 6. místo v týmové soutěži. V roce 2014 získali 4. místo na Světových jezdeckých hrách v Caen. Následně byl Casall penzionován a věnuje se plně chovu, kde je také velmi úspěšný. Mezi nejlepší sportující potomky na mezinárodní úrovni jmenujme například Austria, Casavallo, Cita, Casello, Caracas či bohužel již uhynulý plemenný hřebec H&M Chilli Willi.

Matka Callara klisna Desiree I (Cancara) je prémiovanou klisnu v rámci holštýnského svazu. Bába Callara klisna Taormina II (Cardino) je polosestrou klisny Clear Me (Clearway) s výkonností 150 cm. Ze stejné rodiny pak pochází několik plemenných hřebců jako je L.B.Conwall(Colman), Cormint (Calido I), Larimar (Laval II) či Herald (Heraldik). Mateřským otcem Callara je hřebec Cancara (Cassini I). Cancara sportoval jen v soutěžích pro mladé koně a následně byl zařazen do chovu. Cancara pochází z jedné z nejlepších rodin, kdy vyprodukovala olympijských koní jako je Carthago Z, Canturo, Foliant, atd.