Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: BWP

Barva: bělouš

Rok narození: 2004

Výška: 174 cm

Licentován pro: ČT(AP), CS, AES

Cento Lano Arcus je jedním z nejvýkonnějších parkurových koní, kteří byli trénováni na území České republiky. Cento Lano Arcus představuje vše, co si chovatel může přát, ať již je to dosažená nejvyšší výkonnost, silný odraz, pevné zdraví, exteriér, atd.
Cento Lano Arcus byl celou svou sportovní kariéru ježděn Ondřejem Zvárou a byl v majetku paní Rechové. Jako mladý se účastnil soutěží KMK. Jako pětiletý obsadil 3. místo ve finále KMK a o rok později jednoznačně zvítězil. Následně se začal účastnit mezinárodních závodů, kde získal nejeden úspěch. Účastnil se mnoha Pohárů národů, Mistrovství Evropy, ale také v roce 2015 startoval na Světových jezdeckých hrách v Normandii. V roce 2021 startoval na Olympijských hrách v Tokiu a později i na Mistrovství Evropy. V roce 2021 také ukončil Cento Lano Arcus kariéru při Prague Play Off a bude se již věnovat pouze plemenitbě.
Cento Lano Arcus je synem hřebce Cento Lano (Cento x Landgraf I), který má mezinárodní výkonnost v parkurech. Získal například vítězství v Grand Prix v Moorsele v roce 2005 a na druhém místě se umístil v Grand Prix v Dinardu v roce 2003. Cento Lano se také účastnil soutěže Sire sof The World v Lanakenu. Cento Lano je pak synem fenomenálního Centa, který je známý i pod jménem Dobel’s Cento. Mezi jeho největší sportovní úspěchy patří například zlatá týmová medaile z Mistrovství Evropy se svým jezdcem Otto Beckerem. Cento se následně prosadil i jako plemenný hřebec, kdy je otcem několika desítek koní s výkonností 160cm v parkurech jako například je klisna Cella s Benem Maherem, Cantinero s Henrikem Von Eckermannem či plemenný hřebec Chippendale Z.
Matka Cento Lana Arcus je klisna Mystery Van De Dwerse Hagen. Mystery Van De Dwerse Hagen je matkou plemenného hřebce Cardiff Dwerse Hagen Z (Beaulieu’s Conquest), který má také výkonnost T v parkurech a byl ježděný Ondřejem Zvárou. Další dcera Venice Dwerse Hagen (Regilio) působí v českém chovu a je matkou například klisny Vepory (Porter) s výkonností 145cm v parkurech, klisny Víly Ruf (Lasing), která se v roce 2021 úastnila Mistrovství světa pro mladé koně ve všestrannosti, ale také plemenného hřebce v rámci AES bělouše Corlensky Ruf (Corlensky).
Mateřským otcem Cento Lana Arcus je Eoghan Du Mervaux, který bohužel zemřel jako 4letý. Z jeho rodiny pochází řada velmi dobrých sportovních koní, ale také plemenných hřebců. Z těch nejlepších jmenujme Ocento Du Lerchenberg (Cento), Miss D’Helby (Papillon Rouge), která pak v chovu dala dva koně s výkonností 160cm v parkurech.