INSEMINACE - momentálně indisponován a dávky v tuto chvíli nejsou pro chovatele možné.

Děkujeme za pochopení. Team Hapax


Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: OLDBG

Barva: hnědák

Rok narození: 2003

Výška: 169 cm

Licentován pro: OLDBG, RHEIN, WESTF, SATHU, ČT

San Schufro je oldenburský tmavý hnědák, který získal prémii na NRW körungu v roce 2005. O dva roky později úspěšně absolvoval 30denní test ve Schlieckau a v roce 2008 se kvalifikoval na Bundeschampionat. Následovaly starty v drezurních soutěžích do Intermediaire I, a to včetně mezinárodních startů s juniorkou Kristin Biermann (druhé a třetí místo v Saumur ve Francii).

Ve sportu je aktivních několik desítek San Schufrových potomků, z nichž nejúspěšnější je zatím jedenáctiletá Shiva (om: Dresemann) startující na mezinárodních drezurních závodech do Intermediaire I a dvanáctiletý valach Sullivan (om: Diamond Hit, Prix St. Georges). Körován byl doposud jeden z jeho synů, a to Steiner von Strelitzer Hof (om: Starway).

San Schufrovým otcem není nikdo menší než Sandro Hit, druhý nejlepší drezurní plemeník světa let 2018, 2017 a třetí roku 2016. K jeho nejúspěšnějším potomkům současnosti patří Salvino, Sir Donnerhall II OLD, Selten HW, San D’Or, Showtime FRH, Sancette a další. Mimochodem, Sandro Hit se coby otec umí prosadit i mimo drezurní obdélníky. Jeho syn Santano II vybojoval týmový bronz na OH v Riu ve všestrannosti. Sandro Hitova matka Loretta je rovněž matkou plemenných hřebců Royal Hit (po Royal Dance) a Diamond Hit (po Don Schufro), což je sedmý nejlepší drezurní plemeník světa v loňském roce.

San Schufrovou matkou je oldenburská tmavá ryzka Dubiola. Ta je také matkou pravého bratra San Schufra jménem San Schufro II a jejich pravé sestry Sarana CDS startující v drezurních soutěžích s juniorskou jezdkyní. Dubiolina dcera Siola (po Sir Donnerhall I) je matkou plemenných hřebců Sezuan’s Donnerhall (po Sezuan), mj. vítěze 14denního i 50denního testu, a Vivaldi’s Donnerhall (po Vivaldi). Další Dubiolina dcera, Sibiola po Sir Donnerhall I, je matkou plemenného hřebce Don Furitello (po Fürstenball) a klisny Fürst Fantasia, matky hřebce Destare (po Danciano) vydraženého za 81 000 euro.

Otcem matky je další významný drezurní plemeník, Don Schufro (po Donnerhall). Jedná se o mezinárodně úspěšného drezurního koně (dánský mistr z roku 2008, bronz ze soutěže družstev z OH 2008 atd.) oblíbeného chovateli po celém světě. Z jeho nejlepších potomků zmiňme například úžasné klisny Weihegold OLD, Diva Royale, dále pak Dona Darwina, Dorinu a další. Z vnuků pak nesmíme opomenout trojnásobného vítěze MS pro mladé drezurní koně, plemenného hřebce Sezuan (po Zack).

Z rodiny San Schufra pochází nejen skokoví a drezurní koně, ale také další plemenní hřebci jako například Almati, Uruguay nebo Calvaren.