Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: bělouš

Rok narození: 2016

Výška: 169 cm

Licentován pro: CS

Plemenný hřebec Lorenzzo je narozený v roce 2016. V roce 2020 úspěšně absolvoval test hřebců v rámci PK CS.

Lorenzzo je synem plemenného hřebce Calvaro Z. Calvaro Z sportoval na nejvyšší úrovni s Josem Lansinkem, ale také Michaelem a Johnem Whitekerovými. V roce 1997 získal stříbrnou medaili na Mistrovství Evropy v týmové soutěži. Calvaro Z zvítězil v poháru národů v Cáchách, ale také ve Falsterbo. V roce 2000 se účastnil Olympijských her v Sydney. V chovu dal Calvaro Z více jak 60 licentovaných synů. Z těch nejúspěšnějších jmenujme hřebce Kafka van de Heffnick s výkonností 160cm v parkurech. Z dalších úspěšných sportovních koní je to například Katchina Mail, Night Train, Uma, Calvalou, atd.

Matka Lorenzza je klisna Fayette, jejíž babička klisna Unity M (Quick Star) je polosestrou Verdiho TN (Quidam de Revel). Verdi TN je plemenný hřebec, který dosáhl absolutní výkonnosti v parkurech a získal řadu úspěchů se svým jezdcem Maiklem Van Der Vleutenem. Účastnil se dvou Olympijských her, a to v Riu De Janero a Londýně, kde v týmové soutěži získal 2.místo. Na světových jezdeckých hrách v Caen byl členem vítězného týmu. Ze stejné rodiny pak pochází i plemenný hřebec Calato (Capitol), který vyprodukoval řadu plemenných hřebců, ale také koní s nejvyšší dosaženou výkonností jako například Coster, který byl s Christianem Alhmannem 3. v týmové soutěži na Olympijských hrách v Aténách. Ke stejné rodině také náleží i plemenný hřebec Vingino (Voltaire), který má výkonnost 160cm v parkurech a patří k velmi nadějným plemenným hřebcům.

Mateřským otcem Lorenzza je plemenný hřebec Padinus (Heartbreaker). Padinus od začátku své sportovní kariéry vypadal velmi nadějně, ale bohužel jako osmiletý uhynul. Za svou krátkou kariéru plemeníka dal několik plemenných hřebců, ale také koní úspěšných v parkurovém sportu jako například Wonder Why, Wrangler, atd.