Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: bělouš

Rok narození: 2012

Výška: 168 cm

Licentován pro: CS, ČT, AP

He’s Blue je hřebec plemene KWPN, který se může pyšnit vítězstvím ve finále KMK pro šestileté hřebce a valachy 2018, čímž se zařadil do AP. V 7mi letech dosáhl výkonnosti 140cm, připsal si na své konto vítězství při CSIYH Wienner Neustadt.

Jeho otcem není nikdo menší než Mr. Blue, hřebec patřící mezi nejlepší skokové plemeníky světa. Stačí zmínit několik jeho potomků a fanoušci parkurového sportu mají jasno: plemenný hřebec Zirocco Blue VDL, plemenný hřebec Plot Blue, VDL Groep Sapphire B, plemenný hřebec Mr. Europe, Casper van Spieveld, Dana Blue, Celena VDL a takto bychom mohli pokračovat, neboť Mr. Blue je otcem řady mimořádně úspěšných skokových koní.

Matkou He’s Blue je KWPN ryzka Alina (STB ELITE, IBOP-(SPR), PROK). Ta je také matkou valacha Eclips (po Warrant) startujícího na mezinárodních parkurech na úrovni 1,35 cm.

Její otec, legendární KWPN hřebec Heartbreaker (po Nimmerdor), rovněž patří mezi nejlepší skokové plemeníky světa (v roce 2015 byl v žebříčku WBFSH na šestém místě) a v roce 2016 byl vyhlášen KWPN koněm roku. Sám úspěšně sportoval na mezinárodní úrovni, co jej ale proslavilo více je jeho mimořádně skokově nadané potomstvo a také synové působící v chovu. Že se ale umí prosadit i coby otec matek dokazuje například olympijský vítěz Hello Sanctos, ale také řada jeho vnuků působících v chovu (např. Cornet Obolensky). Prabába Galina (po Grannus) dala dva vynikající skokové koně: plemenného hřebce Spartacus TN (po Stakkato), který má na svém kontě vítězství a umístění z řady VC (např. Oslo, Lipsko, Ženeva), a hannoverského valacha Elton John (po Acorado I), který rovněž úspěšně startoval na mezinárodních GP závodech. Mimochodem, otcem báby je hannoverský hřebec Spartan, tedy otec vlivného skokového plemeníka Stakkata.

Z této rodiny vzešli i další plemenní hřebci, jako jsou např. hannoverský Spitfire (po Stolzenberg), Come to Win (po Cornet Obolensky), ECL Corvo (po Coronas, parkur 1,50 m) nebo českým chovatelům známý Genius (po Gepard), ale také řada sportovních koní.

Za zmínku stojí také fakt, že He’s Blue v sobě nese nejen potřebné a vlivné plnokrevné geny, ale také angloarabskou krev, a to jak ze strany otce, tak i matky.