Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: bělouš

Rok narození: 2016

Výška: 165 cm

Licentován pro: CS, ČT

Plemenný hřebec LUIGI se narodil v roce 2016. Jako tříletý úspěšně absolvoval test hřebců v rámci slovenského teplokrevníka, na jehož základě byl zařazen do chovu.

Luigi je synem plemenného hřebce COMME IL FAUT, kterého jezdí Marcus Ehning. Comme Il Faut je kombinací skvělého rodokmenu a výkonnosti. Otcem Comme Il Faut je plemenný hřebec Cornet Obolensky (Clinton x Heartbreaker), který skákal mezinárodní parkury na úrovni 160cm, ale také se v roce 2008 účastnil Olympijských her. Za svou sportovní kariéru získal mnoho vítězství a více jak 80 umístění na mezinárodní scéně se svým jezdcem Marco Kutsherem. Cornet Obolensky se prosadil i v chovu, kdy má několik desítek koní s nejvyšší možnou dosaženou výkonností. Z úspěšných potomků jmenujme například Cornado I a II, Cornet D’Amour, Cristallo I či jeden z nejlepších aktuálních koní světa Clooney. Matka Comme Il Faut je hvězdná Ratina Z. Tato úžasná klisna získala dvakrát zlato na Olympijských hrách v týmové soutěži a v individuální soutěži si vyskákala stříbrnou medaili. Ratina Z s Ludgerem Beerbaumem sbírali mnoho dalších úspěchů jako například vítězství ve Světovém poháru, vítězství v Cáchách či Mistrovství Evropy v Mannheimu nebo Mistrovství světa v roce 1994. Ratina Z dala v chovu kromě Comme Il Faut také další tři plemenné hřebce, a to Crown Z (160cm v parkurech), Rex Z (150 cm v parkurech) a Treasure Z (160cm v parkurech). Dcera Ratiny Z klisna Caipa Z je matkou Camilo La Silla (160cm v parkurech), a také plemenných hřebců Chicaga Z a Sterrehof’s Cayetano Z, kteří mají výkonnost 160cm v parkurech. Sám Comme Il Faut se Marcusem Ehningem pravidelně účastní mezinárodních parkurů na nejtěžší úrovni. Z těch největších úspěchů jmenujme vítězství v rámci finále Global champions tour v Praze v rámci týmové soutěže, vítězství v Poháru národů, vítězství v kvalifikačním kole v rámci GCT ve Vídni, atd. Comme Il Faut je také úspěšný v chovu, kdy má několik körovaných synů jako například Comme Il Faut Plus Z, Corsari Van De Helle, Comme Le Pere, Comme Prevu, atd.

Matka hřebce Luigiho je klisna Cilanta. Ta se ve třech letech v rámci výkonnostních zkoušek klisen KWPN stala šampionkou oblasti Overijssen. Cilanta je mimo jiné matkou plemenného hřebce Gomez TN (Zambesi) známého také jako Gondeliaz. Hřebec Gomez TN se účastnil jako šestiletý KMK, kdy zvítězil v kvalifikačních kolech v Ptýrově, Tachově a Litomyšli. Následně byl prodán a aktuálně má hřebec výkonnost 150cm v parkurech. Bába Malinta (Epilot) je polosestrou Novadox (Polydox) a Cristina Sport Zep, kteří mají výkonnost 160cm v parkurech. Mateřská linie je známá holštýnská linie č.2137, která vyprodukovala mimo jiné hřebce Nekton (Nimmerdor), Zento (Quasimodo Z) a Olympijského hřebce Dobel ´s Cento (Capitol l.)

Mateřským otcem Luigiho je plemenný hřebec Verdi TN (Quidam de Revel x Landgraf I), který v letošním roce v osmnácti letech ukončil bohatou a úspěšnou sportovní kariéru. Verdi TN se se svým jezdcem Maikelem van der Vleutenem účastnil dvakrát Olympijských her, kde získali týmové stříbro. Na světových jezdeckých hrách ve francouzském Caen byl členem zlatého nizozemského týmu. Verdi TN získal mnoho dalších vítězství a umístění na mezinárodní scéně. Verdi TN má potomstvo v mezinárodním sportu, ale také má několik synu zařazených do chovu. Z uchovněných synů, kteří mají výkonnost 160cm v parkurech jmenujme hřebce Caspar, Carlos, Jenson a Quin.