Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: bělouš

Rok narození: 2014

Výška: 172 cm

Licentován pro: CS, ČT

KWPN hřebec Joke of the Year se může chlubit nejen originálním jménem, ale také původem, který je kombinací těch nejlepších skokových genů současnosti. V roce 2018 úspěšně absolvoval 80denní test PK CS a může tedy působit v plemenitbě.

Jeho otcem je ryzák Baloubet du Rouet, kterého snad ani není třeba představovat. Je legendárním skokovým koněm, který s Rodrigem Pessoou patřil k nejlepším. Namátkově připomeňme např. zlato a bronz z OH, trojnásobné vítězství ve Světovém poháru atd. I Baloubet du Rouet se dokázal prosadit v chovu a patří k nejlepším plemeníkům světa (v roce 2017 byl v žebříčku WBFSH sedmý, v letech 2012-2013 žebříčku kraloval). Jeho štafetu a místo mezi deseti nejlepšími skokovými plemeníky světa postupně přebral jeho syn Balou du Rouet (2018 devátý, 2017 sedmý a je zároveň 4. nejlepším plemeníkem světa roku 2018 pro všestrannost). Nejznámější potomci Baloubeta, kteří se úspěšně prosadili v nejvyšším parkurovém sportu, jsou plemenní hřebci Chaman a Taloubet, dále Stella de Preuilly, Barnetta, G & C Arrayan a další. Otcem matky je Cornet Obolensky, čtvrtý nejlepší skokový plemeník světa let 2018, 2017 a třetí z roku 2016. I on patří k plemeníkům, kteří se prosadili ve vysokém mezinárodním parkurovém sportu (zlato z ME, účast na OH). Jeho potomci jej ale překonali, a to je přesně to, co si chovatelé od plemeníků přejí. Tedy aby dali potomky minimálně stejně kvalitní, jako jsou oni sami, optimálně ještě lepší. A přesně to se Cornetovi povedlo. Čest mu dělají například plemenný hřebec Cornado I, dále Clooney 51, plemenný hřebec Comme Il Faut, Colestus, Cornet’s Balou, Cornet d’Amour, Coree a řada dalších. Z vnoučat pak například hřebec Chianti’s Champion. Pravým bratrem báby je hřebec Urano M, startující na mezinárodních parkurových závodech do 1,45 m a polobratrem pak licentovaný hřebec Acontender (po Contendro). Otcem báby je další významný skokový plemeník, Quidam de Revel. Z jeho nejslavnějších a nejúspěšnějších potomků současnosti zmiňme například plemenného hřebce Verdi TN N.O.P.( KWPN kůň roku 2018), Sterrehof’s Calimero nebo Sultane des Ibis. V nejvyšším parkurovém sportu jich září celá armáda. Quidam de Revel patří rovněž k oblíbeným a vyhledávaným otcům matek.

Z rodiny hřebce Joke of the Year pochází řada sportovních koní, ale také plemenní hřebci, jako například Redford (po Rebel I Z).

Joke of the Year, ty nejlepší skokové geny v jednom balení.