Rok narození: 2009

Výška: 167 cm

Licentován pro: CS, ČT (AP)

Empire je typem moderního sportovního koně ve kterém se spojuje to nejlepší z Francouzkého a Holštýnského chovu.

Otec Quidam de Revel absolvoval pod jezdcem Herve Godigonem a později Thomasem Velinem vynikající sportovní kariéru. Na OH v Barceloně obsadil 4.místo, na Evropském šampionátu La Baule pak 6.místo. Zvítězil v GP Rome, NC Kapellen a Rome, GP Hannover, GP Ypaja a získal mnoho dalších skvělých výsledků a umístění. Vedle své fenomenální sportovní kariéry stihl i neméně významnou roli v chovu. Stal se současným nejvýznamnějším plemeníkem a v žebříčku plemeníků WBFSH se dlouhodobě udržuje v absolutní špičce.

Z enormně vysokého počtu jeho potomků v mezinárodním sportu na úrovni CSI5* vyberme: Dollar de la Piere ( Reynald Angot), Quibell (jessica Kurten), Furka du Village (M.Dopazo), Quincy B (H.Dobbs), Nabab de Reve (P. Le Jeune), Quo Vadis (P.Wylde), Allah Jabek (Al Duhami Ramzy), Verdi (M.van Vleuten), Rahotep de Toscane (P.Rozier).

Matka Contessa je dcerou plemeníka Corrado l, který zvítězil v GP Dortmund, GP Neumunser, GP Kiel, GP Aarhus. Je nejúspěšnějším synem svého otce Cor de la Bryere, který zásadně ovlivnil světový chov sportovních koní. Corrado l dal hřebce Clinton (D.Demeersman), klisnu Corradina (C.O.Nagel), dále Classic H (H.Persson), Think Twice (L. van Asten), Sundal Colliers Cattani (G.Gulliksen), Unita ASK (R.G.Bengtsson).

Empire jako 5ti letý měl náročnou a úspěšnou sezonu. Ve finále KMK obsadil 3.místo, absolvoval Mistrovství světa mladých koní v Lanakenu, na CSIYH Wr. Neustadt dvakrát zvítězil.

V šesti letech ze 4 startů v KMK 3x zvítězil a jednou obsadil 2.místo. Ve finále potom skončil druhý. Vítězství si připsal i při CSIYH Wr. Neustadt a na CSIYH Kreuth absolvoval všechny starty s nulou. V 8mi letech dosáhl stupně výkonnosti T a posbíral řadu umístění v soutěžích ST a T. V 9ti a 10ti letech pokračoval ve skvělých výkonech na ůrovni T* a T**, zvítězil v T* Hradištko(2018), T* Ptýrov (2019), T** Letní cena Zduchovic (2019),2. místo v T* Letní ceně Velké Chuchle, 2. místo ve Finále Top Ten Cupu Hradištko (oboji 2019).