Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: BWP

Barva: hnědák

Rok narození: 2011

Výška: 176 cm

Licentován pro: AES, CS, ČT (AP)

Síla, pozornost, absolutní schopnost.

To jsou vlastnosti, které vystihují hřebce jménem Tallmann. Jeho impozantní vzhled podtrhuje pozornost, prostorný cval a celkový pohyb po kolbišti. Svými prvními slibnými výsledky jde v šlépějích své matky, klisny Hadine van "T Zorgvliet, která se svým jezdcem, Anthony Condonem, startovala na mezinárodní úrovni do 145cm. Bába Katalunia je pravá sestra valacha Konkord, který spolu s Arturem Bagdasaryanem startoval na úrovni GP(160). Z této významné mateřské linie pocházejí další vynikající koně jako vítěz GP Aachen Lambrasco (Janne-Friederike Meyer), Concept , Cussimo nebo Acrobaat Z. V rodokmenu Talmanna se spojuje tato Holštýnska mateřská rodina 6372 spolu s krví Grand Prix hřebce Toulon. Tento Heartbreakův syn, ježděn Hubertem Bourdym, byl mezinárodní celebrita, pravidelně se umisťující na prestižních světových Grand Prix. Také v chovu zanechal význačnou stopu v podobě potomků jako Toulago, Dadjak ter Puttenen, Woulon, Etoulon, Living the Dream či Fine Fleur deu Marais.

Další skvělé geny do Tallmennovy rodiny přináší Carthaguv syn Colman. Tento děd Talmanna se může chlubit jako otec koní Clouwni, Convall, Con Dios lll, Cooper, Catwalk nebo v Čechách známý Cool Paradise, Con Cosmos či Caesar.

V 8mi letech dosáhl Tallmann výkonnosti T**(150). Zvítězil v Ceně Nutri Horse na ůrovni T* na Hradištku, získal 2.místo v T** Letní cenně Zduchovic. Zároveň se začal prosazovat coby otec, když z prvního ročníku jeho potomků, hřebec Timoti S (matka po Burggraaf) zvítězil v kvalifikačním kole KMK Ptýrov, 2. místo KMK Hradištko a 2. místo ve Finále KMK pro 4leté hřebce a valachy v Písku. Další z jeho potomků byl prodán na elitní aukci mladých sportovních koní v Holandském Zwolle za 45.000 Eur.