Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: Westfal

Barva: hnědák

Rok narození: 2019

Výška: 173 cm

Licentován pro: CS, ČT

OBI WAN v roce 2023 úspěšně dokončil 70denní test v rámci plemenné knihy českého sportovního koně. V letošní sezóně se náš odchovanec poprvé představí na parkurových kolbištích.

Obi Wanovým otcem je Tallmann TN, který dosáhl výkonnosti T (150cm) v parkurech s Karlem Polákem a získal řadu vítězství a umístění. Svými prvními slibnými výsledky jde v šlépějích své matky, klisny Hadine van "T Zorgvliet, která se svým jezdcem, Anthony Condonem, startovala na mezinárodní úrovni do 145cm. Bába Katalunia je pravá sestra valacha Konkord, který spolu s Arturem Bagdasaryanem startoval na úrovni GP(160). Z této významné mateřské linie pocházejí další vynikající koně jako vítěz GP Aachen Lambrasco (Janne-Friederike Meyer), Concept , Cussimo nebo Acrobaat Z. V rodokmenu Talmanna se spojuje tato holštýnska mateřská rodina 6372 spolu s krví Grand Prix hřebce Toulon. Tento Heartbreakův syn, ježděn Hubertem Bourdym, byl mezinárodní celebrita, pravidelně se umisťující na prestižních světových Grand Prix. Také v chovu zanechal význačnou stopu v podobě potomků jako Toulago, Dadjak ter Puttenen, Woulon, Etoulon, Living the Dream či Fine Fleur deu Marais.

Matkou Obi Wana je naše klisna Dia Gratia, která také dosáhla výkonnosti T (145cm) v parkurech s Karlem Polákem. Obi Wan je prvním potomkem Dia Gratie. Matkou Dia Gratie je klisna Pia Gratia, což je matka několika sportujících potomků jako například klisna Carita Gratia s výkonností 155cm v parkurech či Kappuccino TN a Ipswich TN s výkonností 140cm v parkurech.

Mateřským otcem Obi Wana je hřebec Calato. Jeden z nejlepších synů Capitola I v chovu plemenný hřebec Calato (Capitol) sportoval a zvítězil například v dánském mistrovství pro mladé jezdce. Calato je otcem řady plemenných hřebců, ale také koní s nejvyšší dosaženou výkonností jako například Coster, který byl s Christianem Alhmannem 3.v týmové soutěži na Olympijských hrách v Aténách.