Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: Westfal

Barva: hnědák

Rok narození: 2019

Výška: 165 cm

Licentován pro: CS, ČT

Plemenný hřebec Frisco zvítězil v předvýběru hřebců do plemenitby v rámci plemenné knihy slovenského teplokrevníka v roce 2022. V letošním roce bude Frisco absolvovat i test hřebců.

Frisco je synem plemenného hřebce CANTOS (Catoki). Cantos bohužel skrze zranění nemohl plně věnovat sportovní testaci, ale i tak patří mezi velmi nadějné plemenné hřebce. V roce 2021 zvítězil jeho syn Cante Royal na předvýběru hřebců do plemenitby v rámci plemenné knihy českého teplokrevníka. Cantos sám pochází z velmi dobré a výkonné rodiny. Matka Canta klisna Wonder (Contact Me) je polosestrou plemenného hřebce Siec Cros (Chambertin), ale také hřebce Lambado (Levantos II). Další polobratři Nemo (Cambridge) a Calimero (Chambertin) mají výkonnost 160cm v parkurech. Polosestra Sullia (Ciacomo) je matkou plemenného hřebce Con Me (Contact Me), který zvítězil na předvýběru hřebců do plemenitby v rámci plemenné knihy českého teplokrevníka. Ke stejné rodině pak náleží plemenní hřebci Chacfly PS (Chacco Blue), Lautrec (Lansing), Le Coeur (Lord), Landioso (Landgraf I), atd.

Mateřským otcem Frisca je plemenný hřebec Griseldi L, který měl výkonnost T v parkurech. Griseldi L pochazí z velmi dobré rodiny, ke které náleží několik plemenných hřebců jako například Grundsteins Erbe (Glorieux) s výkonností 160cm v parkurech, Landkoenig (Landadel), Belafonte (Belissimo M), atd. Z jeho nejlepších potomků pak jmenujme klisnu Olivia s výkonností 160cm v parkurech. Dále to jsou Gondor, Saskia či Obora’s Olivia.