Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: vraník

Rok narození: 2010

Výška: 169 cm

Licentován pro: KWPN, Oldenburg, AES, CS, ČT, KK

Firestone je dokonalým výsledkem spojení dvou skvělých drezurních hřebců, Johnsona a Florencia.

Ježděný Hansem Peterem Minderhoundem, Johnson patří mezi nejlepší drezurní koně na světě. Byl členem zlatého Holandského teamu na Evropském šampionátu Aachen 2015 a účastnil se OH Rio de Janeiro 2016.

Florencio se stal Světovým šampionem mladých koní jako pětiletý, a o rok později titul šampiona obhájil.

Firestone pochází ze slavné rodiny, známé jako "Bella - damline", která vyprodukovala mnoho nejen drezurních, ale i parkurových koní. Pravá sestra Firestone, klisna Elfi, získala při zkouškách klisen pro KWPN 81,5 bodu, při čemž získala neuvěřitelnou známku 95 bodu za klus!

Jako 3 letý vynikal Firestone díky svému fantastickému vzhledu a pohybu, což mu také zajistilo titul vicešampiona při předvýběru hřebců do plemenitby KWPN. Poté absolvoval test se ziskem 82,5 bodu. Jako 5 a 6 letý, ježděn JoyceLeanaertsovou, dělal skvělý dojem v soutěžích pro mladé koně. V sezoně 2020, ježděn 12ti letou Johanou Vašaryovou, dosáhl celé řady vítězství jak na národní úrovni, tak na mezinárodní scéně. Stal se mistrem ČR v kategorii dětí, dvakrát zvítězil při CDI Brno, třikrát zvítězil na CDI Zakrzow, se ziskem 79,6%. Tyto výsledky jim zajistili celkové třetí místo ve FEI žebříčku dětí.

Firestone se již ukázal i v chovu, kde jeho první hříbata ukazují charisma a skvělý pohyb, a z nejstaršího ročníku (2014) má již několik licentovaných synů.