Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: Zangersheide

Barva: bělouš

Rok narození: 2006

Výška: 170 cm

Licentován pro: CS, ČT(AP)

Otec Cardiffa, Conquest van de Helle, byl odchován v Belgii a ihned po uchovnění byl prodán do Kanady. Zde pod novým sportovním jménem Beaulieu’s Conquest působí kromě sportovní kariéry i jako plemeník. Na své potomstvo v Kanadě, USA i v Evropě přenáší především elegantní typ, výbušnost a elasticitu na skoku, dobrý pohyb a skvělou povahu.

Dědem Cardiffa je legendární Corrado I, který byl úspěšný na mezinárodní úrovni pod jezdcem Frankie Sloothakem, a zároveň je otcem mnoha Grand Prix skokanů a uchovněných hřebců.

Matka Conquesta, Florida, která se sama účastnila národních šampionátů na úrovni 145 cm, je po neméně známém holštýnském plemeníkovi Calando I.

Otec matky, Eoghan du Mervaux, ryzák plemene Selle Francais, se narodil ve Francii a následně byl prodán do sportovní stáje v Belgii. Bohužel ještě před zahájením sportovní kariéry ve 4 letech uhynul.

Od roku 2011 začal Cardiff sbírat umístění při zahraničních závodech na úrovni CSI pro mladé koně. Při MŠMK v Martinicích získal 2. místo v kvalifikačním kole i ve finále 6letých koní. Ve finále KMK získal 5. místo. Sezonu ukončil účastí na Světovém šampionátu mladých koní v belgickém Lanakenu. Za rok 2012 byl Cardiff nominován mezi 5 nejlepšími mladými koňmi na ocenění Kůň roku do 7 let.

V roce 2013 se ve francouzském Vidauban umístil po čistém parkuru v kvalifikaci pro 7leté koně (135 cm) na 8. místě. Následující týden se na belgickém CSI/YH umístil na 4. místě. V květnu se na Slovensku účastnil CSI* Pezinok, kde ve finále pro mladé koně, na úrovni 135 cm, získal 2. místo.

V roce 2014 soutěžil Cardiff na úrovni do 145 cm (Kreuth 135 cm – 4. místo, CSI3*Olomouc 140 cm - 10. místo, Olomouc MEJC 135 cm – 3. místo).

V následujících letech 2015 - 2017 závodil Cardiff na úrovni do 160 cm. Své zkušenosti sbíral na těžších mezinárodních závodech úrovně CSI + CSIO3*-5*.

V r. 2018 podával Cardiff pěkné výkony zejména při CSI2* Šamorín, kdy během 14 dní dvakrát absolvoval dvoufázový parkur 145 cm bez chyb. Pěkné umístění si odvezl také z CSIO5* Budapešť, kde se v soutěži 140 cm umístil na 7. místě. V závěru sezony se mu dařilo v rámci CSI2*při Global Champions Prague Playoffs, kde v soutěžích 130+135 cm obsadil 6. a 4. místo.

Cardiff je atraktivní, jemný a elegantní hřebec moderního typu. Na skoku je elastický, s výbornou mechanikou pohybu a perfektní prací hřbetu. Je lehce jezditelný, spolupracuje, pod sedlem je přiměřeně temperamentní.