Pohlaví: hřebec

Plemenná kniha: KWPN

Barva: ryzák

Rok narození: 2019

Výška: 170 cm

Licentován pro: CS, ČT

Náš odchovanec One And Only v roce 2023 úspěšně dokončil 70denní test v rámci plemenné knihy českého sportovního koně. V letošní sezóně bude premiérově startovat na parkurových kolbištích.
Otcem One And Only je ryzák Don VPH, kterého si můžeme pamatovat na mezinárodní parkurové scéně s holandským jezdcem Harrie Smoldersem. Z největších úspěchů jmenujme například vítězství v rámci Global Champions Tour v Hamburku, ale také dvě čistá kola v rámci poháru národů v Barceloně, kde byl členem vítězného týmu. Matkou Dona VPH je klisna Sara Van Het Parelshof, což je matka HH Carlos Z (Chellano Z) a Envoy Merelsnest Z (Elvis Ter Putte), kteří mají výkonnost 160cm v parkurech, ale také plemenných hřebců Qartoon De Muze (Elvis Ter Putte) a Rotterdam De Muze (Cumano).
Matka hřebce One And Only je klisna Cilanta. Cilanta je mimo jiné matkou tří plemenných hřebců. První je hřebec Luigi (Comme Il Faut), který jako 3letý úspěšně absolvoval test hřebců. Druhý je plemenný hřebec Gomez TN (Zambesi) známý také jako Gondeliaz. Hřebec Gomez TN se účastnil jako šestiletý KMK, kdy zvítězil v kvalifikačních kolech v Ptýrově, Tachově a Litomyšli. Následně byl prodán a aktuálně má hřebec výkonnost 150cm v parkurech. Dalším plemenným hřebcem je Manfredi (Chapeau TN), který úspěšně dokončil test hřebců a nyní se úspěšně prezentuje na parkurových kolbištích.Bába Malinta (Epilot) je polosestrou Novadox (Polydox) a Cristina Sport Zep, kteří mají výkonnost 160cm v parkurech.
Mateřským otcem One And Only je plemenný hřebec Verdi TN (Quidam de Revel x Landgraf I), který v osmnácti letech ukončil bohatou a úspěšnou sportovní kariéru. Verdi TN se se svým jezdcem Maikelem van der Vleutenem účastnil dvakrát Olympijských her, kde získali týmové stříbro. Na světových jezdeckých hrách ve francouzském Caen byl členem zlatého nizozemského týmu. Verdi TN získal mnoho dalších vítězství a umístění na mezinárodní scéně. Verdi TN má potomstvo v mezinárodním sportu, ale také má několik synu zařazených do chovu. Z uchovněných synů, kteří mají výkonnost 160cm v parkurech jmenujme hřebce Caspar, Carlos, Jenson a Quin.